start | aktualności | nasza oferta | pokoje gościnne | hodowla zwierząt | urlop w siodle | okoliczne atrakcje | dojazd | kontakt

Urlop w siodle
Urlop w siodle, to propozycja dla miłośników jazdy i turystyki konnej. Ze względu na terenowe położenie Rajska Dolina to idealne miejsce do nauki jazdy konnej oraz rekreacji w siodle. Bardziej wytrawnych jeźdźców z pewnością zadowolą leśne dukty i głębokie doliny Gór Kamiennych - idealne na dłuższe przejażdżki. Dla miłośników prawdziwej przygody i wielodniowych wędrówek w siodle, ciekawą ofertą może być Sudecki Szlak Konny przechodzący tuż obok Rajskiej Doliny.   W naszym gospodarstwie agroturystycznym mogą państwo nauczyć się jazdy w siodle, a następnie "szlifować" swoje umiejętności pod okiem gospodarza.
Wystarczy kilka godzin, aby samodzielnie jeździć konną i czerpać przyjemność z tej formy rekreacji. Dla tych, którzy czują, że nie zostali stworzeni do jazdy konnej z pewnością niecodziennym przeżyciem będzie samo obcowanie z tymi pięknymi zwierzętami. Nasze gospodarstwo posiada cztery konie gotowe do jazdy w siodle oraz ogrodzone tereny jeździeckie dla początkujących. Nauka jazdy pod okiem gospodarza kosztuje 20 zł za godzinę, a samodzielna przejażdżka to koszt zaledwie 15 zł za godzinę. Zainteresowanych naszą ofertą prosimy o kontakt telefoniczny.

 

 

Sudecki Szlak Konny
Sudecki szlak konny liczy sobie blisko 360 km, a jego trasa przepro- wadzona została od Lądka Zdrój do Karpacza. Szlak wytyczony został przez Pana Stefana Kobaka oraz Pana Marka Krzemienia w dniach 3.08.2003 - 14.08.2003 r.
Na poszczególnych odcinkach w wytyczaniu szlaku uczestniczyli również inni jeźdźcy. Trasa szlaku wiedzie przez malownicze tereny Sudetów. Przechodzi przez 13 Ośrodków Górskiej Turystyki Jeździeckiej, które są jednocześnie bazami noclegowymi zarówno dla ludzi jaki dla koni. Trasa biegnie malowniczymi zakątkami sudeckich pasm górskich.
Rajska Dolina w Łącznej to idealne miejsce na nocleg i odpoczynek od trudów podróży. Wieś leży na trasie Sudeckiego Szlaku Konnego i posiada pełne zaplecze dla efektywnego wypoczynku koni oraz komfortowe pokoje dla podróżników. Wieczór po dniu spędzonym w siodle można rozpocząć przy wspólnym  ognisku lub w razie braku odpowiedniej pogody w Sali Myśliwskiej przy kominku.
Gospodarstwo Agroturystyczne "Rajska Dolina"
Nowaczyk Aleksander
Łączna 25, 58-350 Mieroszów
tel. 074-845-87-56, 074-880-11-83
http://www.rajskadolina.prv.pl/
stopka_bild.jpg (29204 bytes)
(c) 2006 Gospodarstwo Agroturystyczne "Rajska Dolina"

webDesign - Remigiusz Stefaniak